Co2 Lazer Tüp Fiyatları

Lazer Cam Tüp Ömrü Nasıl Artar ?

Paylaş

Lazer Tüpümüzün Ömrünü Arttırmak

Lazer Cam Tüp Ömrü Nasıl Artar ?

Lazer Cam Tüp Ömrü Nasıl Artar ? Co2 lazer kesim ve kazıma makinesinde kullanılan Co2 lazer cam tüpü bir sarf malzemesidir.Co2 lazer cam tüpün ömrünü uzatmanın birkaç yolu vardır.

Peki lazer tüpünüzün ömrünü nasıl uzatabilirsiniz ? Aşağıdakiler gibi bazı faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir:

Aşşağıdaki Talimatlara Uyarsak Tüpümüzden Yüksek Verim Alabiliriz.

Kaliteli bir lazer tüp için prestijli bir lazer üreticisi seçin. Örneğin Gsi veya Efr.
Lazer tüp üreticisinin önerdiği maksimum gücü aşmayın. (Önemli bir etkendir)
Sattığı ürünün arkasında duracak bir tedarikçi seçiniz.
Lazer ışınının yansıtıldığı aynalar ve lens temiz ve odaklı olmalıdır.
Lazer tüpünün soğutucusunu (Chiller) ihtiyacınız doğrultusunda seçmelisiniz.

Lazer Tüp Üretici Seçimi

En yüksek puan alan Co2 lazer cam tüp üreticisi büyük olasılıkla Efr’dir. Bu markayı Gsi ve SPT takip ediyor. Efr’nin en düşük güçlü lazer tüpünün 60 watt olduğunu unutmayın. Yani 60 watt’lık bir lazer tüpünüz varsa EFR marka 60w Co2 lazer cam tüp satın almanızı öneririrz. Makinenize tanınmış bir markanın co2 lazer cam tüpünü taktığınızdan emin olmak ileri zamanlardan süreden ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

İlk Lazer Tüpünüz

Yeni bir lazer kesim ve kazıma makinesi satın alıyorsanız, makineyle birlikte verilen Co2 cam tüpün marka, model numarası ve tüpün ölçülerini mutlaka sorun.

Makine satıcılarının, örneğin 50 watt vaat edip 40 watt’lık bir Co2 cam tüp sağladığı sıkça rastlanılan bir durumdur.Lazer satıcılarının tüp çıkışını yüksek göstermesi alışılmadık bir durum değildir. Makine ya da lazer Co2 cam tüp alacağınız firmayı iyi seçmelisiniz.

Co2 Lazer Tüpün Üretim Tarihi

Her Co2 lazer cam tüpün ana etiketinde basılmış bir üretim tarihi vardır. Bunun tarihin mümkün olduğunda güncel tarihe yakın olması gerekir

İstenilen Lazer Gücü

Üreticinin size belirttiği gücün gerçekten ulaşmayı beklediğiniz çıkışı verip vermediğinden emin olun.

Lazer’de Soğutmanın Önemi(Chiller)

Soğutucu veya soğutucu ünitesi kullanmak zorundasınız. Bu ünitenin görevi Co2 lazer cam tüpünüzün içinde akış halinde olan suyu soğutup Co2 lazer cam tüpün ısınmasını engellemektir. Hem sıcaklığı hem de su akışını ölçen bu ünite, yalnızca bir sorun olduğunda alarm vermekle kalmayıp, aynı zamanda yeterli soğutma olmadığı taktirde lazerin çalışmasını durdurmalıdır. Aşırı ısınma nedeniyle bir tüpü çatlatmak sadece birkaç dakika sürer. Bir Co2 lazer cam tüpü 15C ile 25C arasında çalışmalıdır, sıcaklık arttıkça tüpün verimi düşer ve bu da düşük güç çıkışına neden olur.

Lens ve Aynaların Bakımı

Lazer Lensiniz kadar aynalarınızın da temiz olması önemlidir. Mükemmel hizalanmış ve temiz bir doğrultuda ilerlemelidir. kirli optikler yansıtılan gücünüzü önemli ölçüde azaltacaktır. Aynalarınızı haftalık olarak kontrol etmeli ve temizlemelisiniz, lensiniz günlük olarak kontrol edilmeli ve temizlenmelidir. Makineyi kirli Lens ve aynalar ile çalıştırmak, yapacağınız kesim için gücü arttırmanız veya hızı düşürmeniz gerekeceği anlamına gelir; her iki durumda da lazer gereğinden fazla çalışır ve kirli lensin çatlaması olağan bir durumdur.

Ayka Lazer tarafından yazıldı…

Yorum bırakın